Nic se neděje

30. května 2007 v 13:04 | Slídilka (s Bosiem na drátě) |  Haló...jste tady?
Prevíte...jsi tu? Cože? Ty ještě dýcháš?!
Dobrá, dobrá, víme, že to není vtipné - to pauzírování už začíná jít na nervy i nám...Tak nebudeme zdržovat a pustíme se do oživování. Nu, snad už nám všichni čtenáři neutekli...

17.

Londýn, ordinace doktorky Shortové. Ještě pořád.

Tiše ho sledovali. Tvářili se při tom tak, že měl sto chutí, vyskočit z pohovky a vzít nohy na ramena. (Nepochybně by tak učinil, kdyby měl možnost zahlédnout i ty, kteří se prozíravě skrývali za závěsem světa, který Vidíme.)
Pomaličku otevřel pusu. Pak ji stejně pomalu opět zavřel. A oni nic. Dívali se. Někteří z nich se dokonce začínali usmívat. Nepochyboval, že k tomu mají důvod stejně šílený, jako ta historka, kterou si právě vyslechl.
Po několika dalších vteřinách dusivého, zachumlaného ticha v něm cosi zatáhlo za ruční brzdu a opět zprovoznilo šokem znehybnělé hlasivky.
"Postreinkarnační trauma?" hlesl. Zvláštní - když to vyslovil nahlas, neznělo mu to až tak ujetě.
"POSTREINKARNAČNÍ.....TRAUMA?" zkusil to znovu.
Herdekbaba si kliďánko zapálila cigaretu.
"Ano. Všechno tomu nasvědčuje."
"Nevěřím...chci říct...s takovou hovadinou, jako je převtělování," prakticky to slovo vyzvracel, "na mně nechoďte."
"Tak mě, zlatíčko moje, pěkně poslouchej," usmála se Elizabeth. "Nikdo z nás se tě tu nesnaží a nebude snažit přesvědčit, že jsi...jánevím...dvaapadesátý převtělení tibetskýho lámy, či co. Jen se ti pokoušíme naznačit, odkud se berou všechny ty vzpomínky, které ti nedávají spát."
"Spím docela dobře," našpulil pusu.
"Hmmm. A ty sny jsou čím dál zajímavější, že?"
"O čem to mluvíte?"
"O Oxfordu. O Koleji Svatý Magdalény. V roce 1890....přibližně. Bývaly to divoké časy, nemám pravdu?"
"Jste cvok," obvinil ji, ale jeho výraz říkal pravý opak. Ostatní členové z něj nespouštěli fascinovaný pohled. Skoro to měl. Byl jen TAKOVÝHLE kousíček od zjištění, jak se věci mají.
Elizabeth to cítila taky - tohle, přesně tohle byl okamžik, kdy musela přestat tlačit na pilu. Típla cigaretu a měkce se na Krásného prevíta usmála.
"Když jsi mi ráno volal, Danieli... první, co jsi prohlásil bylo, že si VZPOMÍNÁŠ. Ulevilo se ti, viď? Bylo příjemné, zjistit, proč to bolelo a nechtělo přestat."
Krásný prevít skousl spodní ret, který se mu začínal povážlivě třást. Nevěděl, co na to říct. Pomyšlení, že by se ta stupidní teorie mohla zakládat na pravdě, mu dokonale vyrazilo dech. Herdekbaba přistoupila blíž, položila mu na tvář malou, suchou ruku a řekla.:
"Dobrá, Bosie...vítej zpátky."


***

Osud vytřeštil oči a vřeteno s krvavě rudou nití mu vypadlo z ruky. Ta zatrolená ježibaba už mu zase koukala do karet. Ba co víc - dokonce je odkryla i někomu jinému. Někdy měl vážně chuť jí pořádně zavařit, jenže nemohl. Ta baba ho zkrátka pokaždé přečůrala. A nejhorší bylo, že jí to prochází...už nějakých tři sta let.

***

Ve stejnou chvíli, stanoviště taxíků před letištěm Heathrow.

"Zvedni to," vrčel Oscar. Dělal to, ačkoli si velmi dobře uvědomoval, že je to počínání stejně logické, jako házení hrachu na stěnu.
TŮŮŮT, odvětil s nanervylezoucí vytrvalostí mobil.
"Tak dělej, Shorty, dělej...zvedni to..."
"Prosím, ordinace doktorky Shortové, chcete se objednat?" ozval se na druhé straně monotónní hlas té pitomé (zcela neastrální) sekretářky.
"Ehmmm, ne, nechci, rád bych mluvil s paní doktorkou. Akutně, prosím."
"Je mi líto, pane - pane?"
"Wilde," vyklouzlo mu z úst, než tomu stačil zabránit. Něco se doopravdy dělo - tohle nebylo normální. Vůbec se mu to nelíbilo. Musel okamžitě mluvit s někým kompetentním, a hned.
Sekretářka, která - (šťastná to žena) - pochopitelně neměla tušení, která bije, se jako mnozí jí podobní Nevidoucí tvorové nadále držela ve vyjetých kolejí svého světa.
"...pane Wilde, teď vás nemohu spojit, paní doktorka má sezení, zkuste to za hodinu."
"Do p...tak dobře, zkusím to později, děkuji vám," řekl. Zachmuřeně sledoval, jak drobný, šlachovïtý taxikář brutálně smýká jeho krosnou do kufru. Začínalo pršet. Nebe opět ukazovalo, jak ve staré, dobré Anglii vypadá léto, což jen násobilo jeho touhu po horkém káhirském vzduchu. Nejvyšší čas vypadnout. Hodí si věci domů a pak zajede k Elizabeth, kde se připojí ke Starému Týmu. Možná je nervózní zcela zbytečně. Ten výpadek v Irsku nemusel nic znamenat - na občasné flashbacky by si jako každý správný člen Anpova týmu měl konečně zvyknout. Čas od času se to stávalo všem. Neznal nikoho, kdo by měl za sebou pouze jednu existenci. Alespoň co se osob, pohybujících se kolem Anupa týkalo. A většina z nich měla mnohem, mnohem drsnější vzpomínky, než on - nemá důvod si stěžovat.
Smířeně si povzdechl a nasedl do taxíku, jehož sedadla páchla kouřem a sexem, ale aspoň do něj nepršelo. Kolem se s kvílením prohnala rychlá záchranka.
"St.James street, prosím," řekl řidiči a taxík se pomalu rozjel. Oscar na okamžik zavřel oči a ze všech sil si zkusil vsugerovat, že se nic neděje. Že je všechno, jako dřív. A ještě dřív. Že si na žádného Krásného prevíta vůbec, ale vůbec nevzpomíná. Nebylo to tak těžké, jak čekal.
Klid. Jen klid, žádné komplikace nebudou. Proč? Protože to říkám, prohlásil v duchu pevně.
Nic se neděje, Život jde v klídku a pohodě dál.


***

Osud vyprskl smíchy. A pak ledabyle zaťal ruku v pěst a vytrčil ukazovák.

To be continued...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wee-wees Wee-wees | Web | 30. května 2007 v 21:55 | Reagovat

Herdekbaba je úžasná, takový lidi mám ráda :o)

2 Julie Julie | 1. června 2007 v 12:47 | Reagovat

Mně teda ani tak moc neštvou ty pauzy, ale ty konce!!! Tuším, tuším veliké setkání.

3 Ada (alias Slídilka...:o) Ada (alias Slídilka...:o) | 4. června 2007 v 14:34 | Reagovat

Wee-wees, však já taky...:o)

Julie, veliké setkání to opravdu bude! (A myslím, že i bolestivé...ale nechte se překvapit...:o))

4 Beatrix Beatrix | 4. června 2007 v 23:41 | Reagovat

v jistých situacích nesnáším překvapení...ale těším se na ně...

5 S., S., | 5. června 2007 v 17:03 | Reagovat

Varujík...tohle překvapení bude drsné:o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama