Noci s nepřítelem

20. února 2007 v 12:52 | Slídilka (Bosie se stále fláká...:o) |  Haló...jste tady?
Měla bych se učit. Repríza mého zatím nejtěžšího představení klepe na dveře. Nicméně - namíří-li na vás někdo ostře nabitý banán, zatraceně si rozmyslíte, neoprášit místo toho další kapitolu...:o) Tady ji máte.

11.
Londýn, bar "U ztracený vzpomínky", cosi jako Současnost...

Na ty dva byl doopravdy zvláštní pohled. Zasvěceného by z něj regulérně mrazilo v zádech a donutilo ho, okamžitě opustit scénu. Zanícený odborník na konkurenční vztahy by okamžitě vytáhl poznámkový blok. A pokud by se tohle setkání odehrávalo ve světě drsných predátorů, přihlížející zoolog by jistě poznamenal cosi o dvou "naježených alfa-samcích, kteří si co nevidět vysvětlí vztahy ve smečce, jako takové".
Olive nic takového samozřejmě nenapadlo. Kliďánko přistoupila blíž a vzájemně je představila.
"Dan," usmál se (kupodivu) přátelsky Krásný prevít a vztáhl ruku.
Robbie se na okamžik zabýval bohulibou představou, kterak mu ji láme, ale pak se také usmál. I když úsměvem pacienta, podstupujícího kolonoskopii.
"Robert Ross," řekl a stiskl mu studenou dlaň.
"Počkej, vždyť já tě vlastně znám!" zajásal znenadání Krásný prevít. "Nechodils vloni na literaturu k Wilkinsonovi?" dodal, než se Robbiemu stačilo orosit čelo.
"Já ty přednášky moc nestíhal...ty, počkej - taky si tě pamatuju!" podařilo se mu předvést stejný výraz připitomělého nadšení, jaký se momentálně skvěl na Prevítově tváři.
"No jasně! Daniel Douglas! Nepořádals předloni Poetry Camp?"
"Jo! Ve Stratfordu! Letos mi chybělo pár zkoušek z frániny, nestíhám. Rušil jsem ho na poslední chvíli. Myslím, že mě kvůli tomu chce zavraždit přinejmenším polovina koleje Svatý Magdalény, ale co naděláš..."
To máš čirou náhodou pravdu, zachechtal se zlomyslný tvor, ukrytý těsně za Robbieho přátelským úsměvem. Ale nebude to kvůli Poetry campu. Ani v nejmenším...
"Nabral sis toho moc," pohladila ho Olive po paži.
"Teď na pár týdnů vypadnu," políbil ji na tvář, vzal ji kolem ramen a nic zlého netuše, vzhlédl k Robbiemu.
"A co ty? Budeš tu trčet celý léto, nebo taky zmizíš z Anglie?"
"Taky mám po zkouškách, za pár dní jedu do Egypta," vyklouzlo mu z úst.
"Ty se máš. Nebyl jsem tam věky," povzdechl si Krásný prevít zasněně.
Měl větší pravdu, než by byl býval tušil.
Kdesi daleko (čistě z metafyzického hlediska mnohem blíž, než byste tušili), se mezi tím dělo cosi velmi zvláštního. Cosi, co nikdo ze zůčastněných nečekal.
Cosi, co bylo od Osudu opravdu, ale opravdu nefér.
Purpurově rudá Nit se k Růžové přiblížila víc, než je zdrávo a k dovršení všeho o ni zavadila. Ba co víc - zašmodrchala se do ní. Uvázla v zapleteném uzlu.
Ta, která vidí si v nenápadném úkrytu za láhví karibského rumu rozhořčeně odfrkla. Takovou komplikaci nemohla potřebovat. Rozhodně ne teď.
Nicméně večer plynul dál, jako by se nechumelilo.
Trojice si nechala namíchat další Postreinkarnační trauma a navzdory (stále komplikovanější) Skutečnosti se bavila stále lehkovážněji. Robbie si přisedl blíž. A když mu rozesmátý Krásný prevít o chvíli později položil ruku kolem ramen a trochu ho k sobě přitiskl, ani ho nenapadlo, že by proti tomu jednoznačnému gestu měl protestovat...Odešli spolu.

***

Průvodkyně konečně vyklouzla z barových dveří a pelášila za Elizabeth, zježená hrůzou. Barman, který ji samozřejmě nezpozoroval, do rána marně přemýšlel, co mu u všech všudy mohlo spustit takový záchvat alergie.
O kus dál si Oscar balil bágl na cestu do rodného Dublinu a vůbec netušil, která bije. Zkrátka, celý svět si to dál metelil po svých neuspořádaných drahách a dělal nelogické odbočky. Obvyklý chaos.
Život se mu říká.


To be continued...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beatrix Beatrix | 20. února 2007 v 22:26 | Reagovat

@Ada: no jo, já su skoro všude no... ta poslední věta je skvělá - život se tomu říká - to máš teda pravdu! ;o) jinak možná by nebylo od věci začít ty kapitoly číslovat, hm? +svatozář+

2 Ada,S. Ada,S. | 26. února 2007 v 13:43 | Reagovat

Dodatečně - děkujík za chválu i za prevítí podporu. A ano...konečně jsem se pochlapila, a očíslovala je.:o) Doufám, že správně...:o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama